20 Aralık 2011 Salı

YOLLAR...

Yolları severim, uzayıp giden yolları. Yağmurlu yolları, karlı yolları, sıcak yolları... Düşe giden yolları, kalbe giden yolları, umuda giden yolları, mideye giden yolları da çok severim. Yolları severim, bir de o yollarda yanımda kimlerin olduğunu önemserim, yoldaşlarımı severim. Yol arkadaşlarımı severim. Yürümeyi severim, yürürken düşünmeyi, adımlarımı saymayı, saydıkça hayata bağlanmayı severim. Banklara oturmayı gelip geçenlere bakmayı, hayatları hakkında hikayeler uydurmayı kendime iş edinirim. Sokakları severim, vapurları, martıları, çocukları cıvıldaşmalarını. Masum gözlerle etrafa bakmalarını severim.
Hayatla oyun oynamayı severim. Düşlerime ulaşmak için gökyüzüne merdiven dayayıp çıkmaya bayılırım. Heyecanın kalbimi sarmasına izin veririm. Başımı gökyüzüne kaldırıp, kollarımı iki yana açıp, gözlerimi kapatıp, güneşi içimde hissetmeyi çok severim.
Yolları sevsem de  yol ayrımlarını pek sevmem. Tercih yapmak zorunda kalmaktan hoşlanmam. Hangisine gideceğimi bilsem de bir türlü karar veremem.
Yollar güzel, uzun yollar, beni sevdiklerime bağlayan yollar, Yollar uzun yollar beni sevdiklerimden ayıran yollar.

20.aralık.2011

Hiç yorum yok:

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

SOSYAL MEDYA