6 Mayıs 2015 Çarşamba

UYKUSUZLAR / İNCİ ARAL

 
Bu yıl okuduğum ikinci İnci Aral kitabı "Uykusuzlar".. İlk okuduğum kitabı "Şarkını Söylediğin Zaman" dı. Yazarın yazım dilini gerçekten etkileyici buldum. Okuyucusunu daha ilk sayfalarda içine, kendi gerçekliğine kendisini çeken bir yapısı var. Yakın tarihi onun bakış açısıyla okumak insanı ayrıca etkiliyor. 

Uykusuzlar kitabı konu, seçilen tema ve karakterlerin başından geçen olaylar ya da yaptığı seçimler bakımından "Şarkını Söylediğin Zaman" da ki konu, kişi ve olaylara o kadar yakın ki okudukça ben bu kitabı biliyorum, anlatılan hikaye tanıdık izlenimine katılıyorsunuz.
İnci Aral okumadıysanız mutlaka tanışmanız gereken bir yazar. Okumayı seviyorsanız, bu aralar ne okuyayım diyorsanız İnci Aral kitaplarını mutlaka okumalısınız..

“İnci Aral’ın usta kalemi bu kez toplumsal savrulmalardan bireylerin payına düşenleri aktarıyor. Yaratıcılıkları, sevinçleri, düşleri, umutları budanan insanlar, ürkütücü bir bekleyiş içinde, hüzünle yaşama tutunmaya uğraşıyorlar. Kimi aşkın coşkusunu sıcak tutmaya çalışıyor içinde, kiminin uykusuz gecelerini sıcak bir banyonun hayalini dolduruyor. Eşit koşullar, adalet, sevgililiyle mutlu bir gelecek, kuşkuyla bakılan romantik sloganlara dönüşebiliyor. Yaşamın gündemini yalnızlık, umarsızlık, kaygı ve korkular düşüyor. İnci Aral her zamanki, insana duyarlı, akılcı ve şiirsel anlatımıyla, ürkütülmüş bireyi anlatıyor.”Sayfa Sayısı: 149

Baskı Yılı: 2004


Dili: Türkçe
Yayınevi: Epsilon Yayınları

2 yorum:

Gülşah Şahin dedi ki...

Selam Halenin Haresi. :)
Bende yazarın Taş Ve Ten kitabını çoook beğenerek okumuştum, okumadıysan tavsiye ederim.

İyi geceler.

HARE dedi ki...

Yazar artık favorilerimden biri.. Sizin önerilerinizi de okuma listeme ekledim.. Çok teşekkürler..

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

SOSYAL MEDYA