Ana içeriğe atla

Dr. Howard Murad'dan 12 Güzellik ve Mutluluk Tavsiyesi


Dünyada kadınları en iyi anlayan erkeklerden biri seçilen Dr Howard Murad'dan 12 güzellik ve mutluluk tavsiyesi
1. Yeryüzündeki en önemli insan olduğunuzu unutmayın. Siz iyi oldukça, en çok değer verdiğiniz kişiler de daha iyi ve başarılı olacaktır.
2.Her sabah uyandıktan sonra, önce tacınızı takın ve sonra güne başlayın. Kendinizin ne kadar değerli olduğunu asla unutmayın.
3.Tüm olumsuzluklara rağmen güzel bir gün yaşamayı seçmek varken kötü bir gün yaşamayı asla tercih etmeyin.
4. Suyunuzu sadece içmeyin, yiyin; sebze ve meyve tüketimi çok önemlidir; çiğ tüketmek daha iyi ve sağlıklı olacaktır.
5. Mutluluk her gün güzel olan şeyleri görebilmekte gizlidir, görmek için de önce etrafınız bakmayı deneyin ve mutluluğu arayın.
6. Haftada kendinize minimum 2 saatlik bir zaman ayırın ve kendinizi şımartın. Tüm işlerinize ve yoğunluğunuza rağmen bu 2 saatten asla vazgeçmeyin.
7. Kim olduğunuzu keşfedin ve kendiniz olmaktan vazgeçmeyin, asla bir başkasına özenmeyin. Unutmayın ki, siz dünyanın en özel insanısınız.
8. Bir şey öğrenmek istiyorsanız başkalarından önce kendinize sorun ve kendi söylediklerinize kulak verin.
9. Gülümseyin, gülümsemezseniz yanınıza sadece kendisini düşünen 'kişilikler' yaklaşacaktır ve bu kişiler kalbinizi kırarlar.
10. Mükemmeliyetçi olmaktan vazgeçmelisiniz. Unutmayın ki hep mükemmeli istemek sizi kötümserliğe sürükleyecektir. Bugün izin verin kendinize makyajınız biraz aksın ve burnunuz kızarık olsun. Siz, kendiniz olduğunuz için özel ve güzelsiniz.
11. Çevre ile olan bütün göbek bağınızdan kurtulmalısınız ve yalnızca kendiniz için yaşamalısınız. Kendinizi mutlu edebiliyorsanız herkes ve her şey çok daha farklı ve güzel olacaktır. Her şeyin birbiri ile döngü içinde olduğunu unutmayın.
12. Son olarak hayatının aşkını arayanlara; sizi çok sevecek büyük balığı yakalayana kadar küçük balıklarla boşa zaman geçirmeyin bırakın, o anı keyifle bekleyin. Kendinizi, büyük balık karşınıza çıktığında onu görebilecek ve değerini bilecek şekilde ruhen hazırlayın.
-ALINTIDIR-

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

DRAMA / TANIŞMA OYUNLARI

Katılımcıların birbirlerinin isimlerini öğrenmesini ve iletişim kurmalarını saglamak.
Sayı: En az 30 kisi
Süre: 10 dakika
Tüm katılımcılardan oda içerisinde yürümeleri ve 10 dakika içerisinde olabildiği kadar çok kisiyle el sıkışıp, isimlerini söyleyerek
kendilerini kısaca tanıtmaları istenir.

Müzikli Balonlar
Amaç: Katılımcıların birbirlerinin isimlerini ögrenmesini ve iletisim kurmalarını saglamak.
Sayı: En az 10 kisi
Süre: 10 dakika
Malzemeler: Katılımcı sayısı kadar balon, 5-10 tane Asetat Kalemi, CD ya da kaset çalar.
Tüm katılımcılara birer tane balon dagıtılır. Balonları sisirmeleri ve üzerine isimlerini ve geldikleri ilin adını yazmaları istenir. Daha
sonra müzik çalmaya baslar ve katılımcılar balonları havaya atarak karısmasını saglarlar. Müzik durana kadar amaç, balonların
tamamını olabildigi kadar havada tutmak ve yere düsmelerini önlemeye çalısmaktır. Müzik durdugu zaman herkes en yakınındaki
balonu yakalayarak, ellerindeki balonun üzerinde ismi yazan kisiyi bulmaya çalısı…

3 YAŞ GRUBU İÇİN DRAMA ÖRNEKLERİ

1. ÇALIŞMA:
Yaş grubu: 3 yaş

Süre: 15 dk
Çalışmanın adı: Piknik
Kazanımlar:
1. Problem çözebilme becerisini geliştirme
2. Hayal gücünü geliştirme
3. Dar – Geniş kavramı

Isınma: Haydi çocuklar hep birlikte pikniğe gidelim denir. Ama önce sepetimizi hazırlamalıyız neler koyalım içine? diye sorulur ve gelen fikirlere göre sepet hazırlanır.

Asıl çalışma: Yola çıkılır ve hoplaya zıplaya piknik alanına gidilir. İşte ormana geldik önce ormanda biraz keşif yapmaya ne dersiniz denir. Ve dolaşmaya başlanır. Ben bazı sesler duyuyorum bir yaprak hışırtısı sanırım siz neler duyuyorsunuz? Lider aa çocuklar karşıda çok dar bir köprü var ayrıca köprünün üzerinde de bir kirpi ve geçmemiz lazım çünkü ben orada neler var çok merak ediyorum etrafından dolaşamayız çünkü köprü çok dar kirpiyi oradan nasıl çekebiliriz diye sorulur. Ve fikirler uygulanır. Karşıya geçilir başka gördüğünüz hayvan var mı? diye sorulur yer beğenilir ve sofra kurulur. Getirilen yemekler yenir. Sınıfa geri dönülür.

Değerlendirme: …

ŞEKİLLERİN KONUŞMASI DRAMA ÇALIŞMASI

Bu hafta okul öncesi drama sınıfımda şekilleri konuşturduk. başlangıçta şekiller hakkında konuştuk, şekilleri tanıdık, ardından çocuklar olmak istedikleri şekilleri seçtiler ve öykümüzü canlandırdık. Kavramları öğrenmek söz konusu olduğunda oynamak en etkili öğrenme yöntemlerinden biri oluyor.  Oyunda kullanılacak malzemeler: çomak kukla yöntemi ile ya da renkli kartondan kesilerek yapılan boyna asılması ile de oynanabilir.
1. Üçgen, 2. Kare, 3. Dikdörtgen, 4.Daire

Üçgen ile kare yolda karşılaşırlar ve selamlaşırlar. Daha sonra üçgen kareye kendini tanıtır.
- Biliyormusun benim üç kenarım var. Bu yüzden bana üçgen diyorlar. İstersen bir sayalım. Bir, iki ,üç.
Sonra kare üçgene kendisini tanıtır.
- Benim adım da kare, dört kenarım var, kenarlarımın dördü de birbirine eşit. Benim kenarlarımı da sayalım. Bir , iki, üç, dört. Sonra da üçgenle kare çok iyi arkadaş olarak beraber yollarına devam ederler.
Yolda giderken dikdörtgen ile karşılaşırlar. Kare hemen atılır.
- Aaaa, bana benziyor der. Üçg…