3 Ocak 2016 Pazar

MARSLI

Marslı, uzun zamnadır çevremden mutluka izlemesin diye önerilen filmlerden biri. Dün akşam nihayet izlemem fırsatı buldum. Filmin başlangıcı her ne kadar yine bir amerikan uzay filmi izlenimi versede, ilerledikçe insanı içine alan yapısı ortaya çıkıyor. Kitabını bilemem ama film insana dair olana  biraz daha fazla dokunabilirdi gibi geldi bana.. Teknik olan, insan olanın önüne geçmiş. Tabii mevzu bahis uzayda tek başına kalmış biri olunca, hayatta kalma mücadelesi de teknik olacaktır elbette.. :)) 
Film mi beğenmekle birlikte o kadar övüldüğü kadar etki bırakmadı bende.. Yine de izlenecek filmler listenize alabilirsiniz..

FİLMİN KONUSU:

Mars’daki bir görev sırasında çıkan bir fırtınayla ekipten ayrı kalan ve o noktadan sonra da geride kalanlar tarafından bulunamayınca ölmüş olarak kabul edilen bir astronotu anlatıyor. Senaryo da bu astronotun hayatta kalma mücadelesini aktarıyor. Söz konusu olan karakter oldukça şahsına münhasır, kendisiyle dalga geçebilme yeteneğine sahip esprili bir adam. Yani bir yandan çok dramatik, öte yandan da eğlenebileceğiniz bir adam.
Marslı filmi En iyi Bilim Kurgu filmleri listesinde yer almaktadır.

1 yorum:

kıSSa Film dedi ki...

Çok güzel bir film :)

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

SOSYAL MEDYA