26 Şubat 2016 Cuma

İŞİMİZ GÜCÜMÜZ OYUN / MEHPARE KİLECİ

Yetişkin eğitimleri ile ilgili meslek grupları için farklı, yaratıcı, keyifli oyun ve etkinlik örnekleri ile dolu bir kitap. Hem sade, akıcı bir dili var hem de etkinlikleri ayrıntılı bir şekilde ele almasıyla uygulama açısından kolaylıklar sağlamış.
Okuyucusuna takım oyunları, iletişim, ekip ruhu, motivasyon gibi pek çok başlık altında bir birinden keyifli oyunlar sunuyor.. 
Ekiplere yaratıcı etkinliklerle eğitim vermek, iş eğitimlerini keyifli hale getirmek isteyenler için baş vurulacak önemli bir kaynak..

Bilmek kadar, bilgiyi aktarabilmek de önemlidir. Yılların birikimiyle edinilen bilgilerin en etkili ve kalıcı biçimde aktarılmasında ihtiyaç duyulan iki şey var: Biraz hayal gücü ve oyunlar. Deneyimli eğitmen ve danışman Mehpare Kileci'nin kaleme aldığı İşimiz Gücümüz Oyun, eğitim alan kişilerin hem keyifle öğrenmelerini hem de öğrendiklerini yaşamlarına uyarlamalarını sağlayacak 69 oyun içeriyor. Isındırma, İletişim, Takım Çalışması, Problem Çözme ve Farklı Bakış Açısı, Stres Yönetimi başlıkları altında toplanan bu oyunlar farklı duyu organlarına hitap ederek öğrenmeyi kolaylaştırıp kalıcılaştırıyor. Çocukluk geride kalmış, bitmiş bir dönem değildir. Merak duygusu, keşfetme arzusu ve oyun dünyasının uçsuz bucaksız coğrafyasında yaşanılan hep çocukluktur. Özgürlüğü elinden alınan çocuğa "büyük" derler. Picasso ne güzel söylemiş: "Her zaman bir çocuk gibi resim yapmak istedim…" Mehpare Kileci, bu sonsuz yolculukta çok güzel bir yol haritası sunuyor bizlere. Maskelerimizden, sırtımıza yüklenen gergedan kabuğundan kurtulmamızı sağlayan bir kitap.-SunayAkın - Şair-Yazar-Başarılı insanların hepsi meselelere farklı açılardan bakma başarısına sahip olan bireyler. Mehpare Kileci bu kitapta bize her gün oturduğumuz sandalyeden kalkıp etrafımıza değişik perspektiflerden bakmamızı öneriyor. Kitabın son sayfasını çevirdiğinizde artık siz de bir "akıl çelen" olabilirsiniz...-Zeynep Göğüş - Gazeteci- 


1 yorum:

pembe mevi dedi ki...

merak ettim açıkcası en yakın zamanda bakayım sevgiler

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

SOSYAL MEDYA