20 Mart 2016 Pazar

DİVANIMDAKİ ERKEKLER / DR. BRANDY ENGLER & DAVİD RENSİN

Divanımdaki Erkekler kitabı bir psikolog arkadaşımın  okumam için önerdiği kitaplardan biriydi. Benim psikoterapi öyküleri okumamı sevdiğimi bildiğinden arkadaşım kitabım ilgimi çekebileceğini söylemişti. Kitap, cinsel terapi uzmanı bir psikologun terapi seanslarını ve bu seanslarda içsel olarak neler düşündüğünü konu alıyor.  Kadınlara faydalı olmak amacıyla aldığı uzmanlığından sonra, terapiye gelen kişilerin çoğunluğunun erkek olması kitaba ismini veriyor. Divanımdaki erkekler, erkek dünyasını, cinselliğe bakış açılarını yakın bir pencereden görmemize neden oluyor. Eğer sizde benim gibi psikoloji kitapları okumayı seviyorsanız. İnsanın karmaşık psikolojik yapısını incelemeyi seviyorsanız bu kitap tam da size göre.. 

Kitap Hakında:

Seks, nadiren sadece sekstir!..

Şu anda, klinik psikolog Dr. Brandy Engler'in muayenehanesindeyiz. O bir seks tera-pisti. Divanına kadınların uzanacağını ve onların cinsel sorunlarına çare bulacağını umarken bir dizi erkeği karşısında bulan. David, Alex, Paul, Charles, Casey, Mark, Bill ve diğerleri… Bunlar kitap boyunca adı geçen, sorunlarına ve en mahrem sırlarına ortak olacağımız hastaları doktorun. İsimleri bize yabancı gelebilir belki ama onlar hayatın her anında karşımızda, yanımızda veya yatağımızda olabilecek erkeklerden öyle pek de farklı değiller. Engler'in divanındaki bu erkekleri farklı kılan, kendi bildik yöntemleriyle çözemedikleri cinsel sorunlarına uzman bir hekimin divanına uzanarak çözüm arama cesaretini göstermeleri... 
"Seks yalnızca seks midir?", "Seks, kadın ve erkek için ne ifade eder?", "Aşk ve cin-sellik ayrı dünyaların olguları mıdır?", "Kadınlar erkeği aşk nesnesi haline getirirken erkekler neden kadınları seks nesnesine dönüştürür?" Bunlar gibi daha pek çok soru-ya yanıt arayan Divanımdaki Erkekler, tüm sorunlara çözüm bulamasa da bugüne dek doğru bildiğimiz bütün varsayımları ve klişeleri altüst ederek önemli bir gerçeği ortaya çıkarıyor: Cinsellik erkekler için doğrudan dışa vuramadıkları özel, önemli, güçlü ve arzulanan biri olma isteğini dolaylı yoldan elde etme sahasıdır.

Divanımdaki Erkekler bir seks günlüğü, ilişki rehberi veya cinsel dürtülerinden dolayı günah çıkaranların aforoz edildiği bir kitap değil. Bu kitap, okuru, başlangıç noktası seks, varış noktası çok bilinmeyenli bir denklem olan bir keşfe sürükleyerek cinselliğe ve ilişkiye ilişkin yeni bir bakış açısı geliştirebilmeyi hedefliyor. Üstelik Dr. Engler bunu, kendi ilişkilerine ve tutkulu aşkına dair ayrıntıları da vererek içtenlikle ve kelimenin tam anlamıyla sansürsüz gerçekleştiriyor. Her adımından zevk alacağınız, erkeklerin erotik düşüncelerine yapılan bu beklenmedik yolculukta kadınlara, erkeklere, kadınlık ve erkekliğe, ilişkiye, sekse ve tabii ki psikolojiye dair öğrenilecek çok şey var.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 304

Baskı Yılı: 2015


Dili: İngilizce
Yayınevi: Ayrıntı Yayınları

Hiç yorum yok:

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

SOSYAL MEDYA