4 Aralık 2016 Pazar

YILDIZ MASALI / KRİSTİN HANNAH

Ne zaman canım sıkılsa ya da hayattan zevk almaz hale gelsem hemen sevdiğim bir yazarın kitabına sarılırım. Kristin Hannah işte benim için böyle bir yazar. Sıcacık bir dili var. Yaşamı, duyguları, zorlukları o kadar iyi anlatıyor ki, kendinizi okuduğunuz hikayenin içinde hissediyorsunuz. O yüzden de yazarın kalın kitaplarını bir kaç gün içinde nasıl bittiğini fark etmeden bitiriveriyorsunuz. Kadınların duygularını anlatıyor Hannah, aşklarını, özlemlerini, hayal kırıklığını, pişmanlıklarını anlatıyor. Değişim için hiç bir zaman geç olmadığını, özüne kulak vermenin öneminden bahsediyor. Ve elbette kalbinin sesinin dinlemenin doğru yolu bulmada ne kadar gerekli olduğunu anlatıyor. Naif bir yazar, bir kaç kitabını okuduğunuzda diline aşina oluyor, hikayenin sonunu önceden tasarlayabiliyorsunuz ama yine de okumaya, onun karakterlerinin dünyasına dahil olmaya değer. 
Eğer hala bir Hannah kitabı okumadıysanız, bu soğuk kış günlerini bahane ederek, yazarın sıcak dünyasına giriş yapabilirsiniz.
Şimdiden keyifli okumalar..

Gökyüzünde her an bir yıldız doğar, bir yıldız ölür. Bu sonsuz masala kulak verenler için umut ve aşk asla uzaklarda değildir…

Evliliğine yıllarca büyük emek veren Annie beklemediği bir anda kocasının başka bir kadına âşık olduğunu ve boşanmak istediğini öğrenir. Bu büyük sarsıntıyla baş etmekte güçlük çektiği için de çareyi büyüdüğü kasabaya, babasının yanına dönmekte bulur. Fakat kasvetli bulutların hâkim olduğu bu sahil kasabasında Annie'yi bambaşka çelişkiler ve romantik ikilemler beklemektedir. Bir gece çocukluk aşkı Nick ve onun duygusal bir travma atlatmış küçük kızıyla karşılaşır ve inanmakta güçlük çekse de mutluluğu yakalamak için bir şansı daha olduğunu düşünmeye başlar. Gün geçtikçe eski hayatı ile yeni hayatı arasında tercih yapacağı bir dönüm noktasına yaklaşan Annie, içinde uzun zamandır sesini duymadığı bambaşka bir kadının doğuşuna da şahit olur.

"Yıldız Masalı'nı, kendini sımsıcak bir coşkuya kaptırmak isteyen tüm kadınlara içtenlikle öneririm."
-Washington Post Book World-

"Kalbin derinliklerine inen duygularla yazılmış... Aşk ve romantizmle dolup taşan kitapları okumayı seviyorsanız Yıldız Masalı'na bayılacaksınız."
-Cleveland Plain Dealer-

"Nefis bir sadeliğin yanı sıra şefkatin ne olduğunu çok iyi anlatan bir hikâye."
-Diana Gabaldon-
(Tanıtım Bülteninden)

Hiç yorum yok:

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

SOSYAL MEDYA