20 Mart 2017 Pazartesi

DAĞIN AY'LA BULUŞTUĞU YER / GRACE LİN

Bir yetişkin olarak masal okumayı, masal anlatmayı çok severim. Masalların sunduğu hayaller dünyasına dalıp gitmeyi, sihirli kelimeleri içinde kaybolmayı daha çok severim. Hala masallara inanan bir küçük bir kız var içimde. Bu küçük kızı da ayrı bir severim..
Dağın Ay'la Buluştuğu Yer; masalsı bir dünya fa geçiyor. Daha doğrusu, masallardan kurulu bir dünyayı anlatıyor. Küçük kahramanımızın masalsı yolculuğunu anlatıyor. Sonunda sorusuna yanıt aramak için çıktığı yolculuğun, cevabı bulmaktan daha önemli olduğunu keşfediyor. Okuyucusununu da bu yolculukta yol arkadaşlığı yapmaya çağırıyor. Masal kitaplarını seviyorsanız, mutlaka bu kitabı okuyun, kelimelerin dünyasına katılın ve sizi alıp başka diyarlara götürmesine izin verin..
Gençler ve yetişkinler için harika bir kitap. 
Okumak isteyenlere şimdiden keyifli okumalar. 
Verimsiz Dağ'ın eteklerinde bir köyde yaşamakta olan Minli, günlerini tarlada çalışarak, gecelerini de babasının Yeşim Ejderha ve Ay'ın Yaşlı Adamı'yla ilgili anlattığı masalları dinleyerek geçirmektedir. Minli'nin fakir yaşamlarından bıkmış olan annesi, kocasına kızının kafasını bu saçmalıklarla doldurduğu için kızar. Ama Minli bu büyüleyici masallara inanmaktadır. Ve böylece Ay'ın Yaşlı Adamı'nı bulup ona kaderlerini nasıl değiştirebileceklerini sormak için olağanüstü bir yolculuğa çıkar. Bu yolculukta birbirindEn farklı insanlar ve ona bu macera boyunca eşlik eden bir ejderha da başta olmak üzere sihirli yaratıklarla karşılaşır.
Başarılı pek çok kitap yazmış olan Grace Lin, bir mutluluk, aile ve dostluk hikâyesiyle geri dönüyor. Çin kültürüyle yolları kesişen Dağın Ay'la Buluştuğu Yer, klasik Oz Büyücüsü geleneğiyle işlenen zamansız bir macera hikâyesi. Grace Lin, kitap boyunca karşınıza çıkacak birbirinden zengin ve renkli çizimleriyle bir kez daha genç okurları için çekici ve merak uyandıran bir kitap yaratıyor.

Hiç yorum yok:

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

SOSYAL MEDYA